Note to all travellers:

The official portal for passengers travelling to France, Malta, and Slovenia to complete the simplified PLF is app.euplf.eu.

Any other websites that act as intermediaries, are not approved, and are considered to be fraudulent. We therefore advise travellers to complete their PLFs directly on app.euplf.eu.

Please note that app.euplf.eu is a free of charge tool and there is no charge connected to the completion of a PLF form for any of the supported Countries/Destinations. Any website which charges you or requires you to input your debit/credit card info to complete your PLF when travelling to the destinations mentioned above, is not approved and is considered to be fraudulent.

Eiropas digitālā pasažiera lokācijas forma (dPLF)

Laipni lūdzam ES lietotnē, kas paredzēta digitālās pasažieru lokācijas formas izmantošanai aviosatiksmē, jūras (kruīza un prāmju) satiksmē un sauszemes autobusu, vilcienu, automašīnu) transporta nozarēs.

 

Kas ir digitālā pasažieru lokācijas forma un kā dati tiek izmantoti?

Pasažieru lokācijas formas (PLF) lieto sabiedrības veselības institūcijas, lai sekmētu kontaktu izsekošanu gadījumā, ja ceļotāji ir pakļauti inficēšanās riskam ceļojot ar lidmašīnu, kuģi (kruīzu / prāmi), vilcienu, autobusu vai automašīnu. Informāciju, ko ceļotāji sniedz PLF var izmantot ceļojuma galamērķa valsts sabiedrības veselības institūcijas, lai ātri sazinātos ar ceļotājiem ar mērķi aizsargāt ceļotāju un to kontaktpersonu veselību, kā arī lai novērstu turpmākas slimības izplatību.

Valstis, kurās nepieciešama PLF aizpildīšana, pašlaik izmanto papīra formāta pasažieru lokācijas formas vai ir izstrādājušas nacionālās tiešsaistes sistēmas. Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, ir izveidota tīmekļa lietojumprogramma ES digitālajai pasažieru lokācijas formai (dPLF), lai atvieglotu PLF izmantošanu pārrobežu veselības apdraudējumu laikā. Šis digitālais formāts ļauj vieglāk un ātrāk veikt datu apkopošanu un apmaiņu starp ieinteresētajām institūcijām, padarot kontaktpersonu izsekošanu efektīvāku. Dažas valstis saista dPLF ar testēšanas vai karantīnas politiku ceļotājiem.

 

Kam jāaizpilda digitālā pasažieru lokācijas forma?

Ceļotājiem, kas ieceļo Eiropas Savienības dalībvalstī ar lidmašīnu, kuģi (kruīzu / prāmi), vilcienu, autobusu vai automašīnu, var būt jāaizpilda digitālā pasažieru lokācijas forma (dPLF).

Lai pārbaudītu, vai uz Eiropas Savienības dalībvalsti, uz kuru vēlaties ceļot, attiecas kādi iebraukšanas ierobežojumi, lūdzu, apmeklējiet Eiropas Savienības tiešsaites rīku “Re-open”, noklikšķinot šeit.

Gadījumā, ja ģimene ceļo kopā, PLF būs jāaizpilda tikai vienam ģimenes loceklim. Pēc tam šajā PLF ir jāiekļauj informācija par pārējiem ģimenes locekļiem. Tas pats attiecas uz grupām, kas ceļo kopā. Tikai vienai personai no grupas ir jāaizpilda PLF, un tad informācija par pārējiem grupas dalībniekiem jāiekļauj šajā PLF. Ņemiet vērā, ka tas attiecas tikai uz ģimenēm un cilvēku grupām, kuras ceļojuma galamērķi uzturēsies vienā un tai pašā vietā vai piedalīsies vienos un tajos pašos pasākumos.

 

Kāda informācija un dati man nepieciešami, lai aizpildītu dPLF?

Ceļotājiem varētu lūgt sniegt informāciju par:

 • Informācija par ceļojumu
 • Personiskā informācija
 • Kontaktinformācija
 • Pastāvīgās adreses informācija
 • Iepriekšējā apmešanās vieta
 • Pagaidu adrese
 • Ceļabiedri
 • Ārkārtas kontaktinformācija

 

Kad ceļotājam jāaizpilda digitālā pasažieru lokācijas forma ES tīmekļa lietojumprogrammā?

 • Ceļošana ar kruīza kuģi (pirms izkāpšanas)
 • Ceļošana ar prāmi (pirms iekāpšanas)
 • Ceļošana ar vilcienu, autobusu vai automašīnu (pirms iekāpšanas)
 • Ceļošana pa gaisa telpu (pēc reģistrēšanās un pirms iekāpšanas)

 

Kāda ir dPFL aizpildīšanas kārtība?

Ceļotājiem tiks lūgts izvēlēties galamērķa valsti un pārvietošanās līdzekļus (lidmašīna, kruīza kuģis, prāmis, vilciens, autobuss, automašīna).

Atkarībā no ceļotāja atbildes, tie vai nu:

 • tiks novirzīti uz esošajām valstu datu bāzēm, lai aizpildītu pasažieru lokācijas formu. Šajā gadījumā ir jāievēro valsts norādījumi

vai

 • Valstīs, kurās nav nacionālo datu bāzu, ceļotāji aizpildīs tiešsaistes veidlapu, izmantojot digitālās pasažieru lokācijas formas ES tīmekļa lietojumprogrammu.

 

Kāda ir dPLF aizpildīšanas kārtība ES tīmekļa lietojumprogrammā?

 1. SOLIS: Reģistrējieties

Ceļotājiem ir jāreģistrējas ES dPLF tīmekļa lietojumprogrammā, norādot derīgu e-pasta adresi un paroli.

Ceļotāji saņems apstiprinājuma e-pastu uz viņu norādīto e-pasta adresi.

Lai apstiprinātu un pabeigtu reģistrāciju, ceļotājiem jānoklikšķina uz saites, kas nosūtīta uz norādīto e-pasta adresi.

 1. SOLIS: Aizpildiet dPLF

Ceļotājiem tiks lūgts sniegt informāciju par:

 • Informācija par ceļošanu
 • Personiskā informācija
 • Kontaktinformācija
 • Pastāvīgās adreses informācija
 • Iepriekšējā apmešanās vieta
 • Pagaidu adrese
 • Ceļabiedri
 • Ārkārtas kontaktinformācija
 1. SOLIS: Pārskatiet un iesniedziet dPLF

Pirms veidlapas iesniegšanas ceļotājs varēs apskatīt aizpildītos datus un vajadzības gadījumā tos rediģēt. Pēc digitālās pasažieru lokācijas formas aizpildīšanas ceļotājiem jānospiež poga – iesniegt. Iesniedzot dPLF, ceļotāji saņems apstiprinājuma e-pastu.

 1. SOLIS: Saņemiet QR kodu

Ceļotāji saņems dPLF ar savu unikālo QR kodu un tiks informēti e-pastā (e-pastā būs QR kods un saite, lai dPLF lejupielādētu PDF formātā).

 

Kas man būs jādara ierodoties galamērķī?

Pēc ierašanās galamērķī ceļotājam tiks lūgts parādīt QR kodu robežšķērsošanas vietas reģionālajam / vietējam kontrolierim / inspektoram.
Pamatojoties uz sniegto informāciju dPLF, kompetentā iestāde piemēros veselības aizsardzības pasākumus, kas noteikti katrā dalībvalstī.

 

Vai man jāizmato ES tīmekļa lietojumprogramma vai nacionālā sistēma, lai iesniegtu savu PLF?

Dažas valstis ir izstrādājušas savas nacionālās sistēmas PLF iesniegšanai, savukārt citas valstis izmanto Eiropas dPLF sistēmu. Atsevišķos gadījumos, valsts var izmantot nacionālo sistēmu kādam noteiktam transporta veidam un Eiropas dPLF sistēmu citiem transporta veidiem.

Uzsākot PLF iesniegšanu, izmantojot Eiropas PLF, sistēma informēs ceļotāju, ja viņam / viņai ir jāiesniedz PLF, izmantojot konkrētas valsts nacionālo sistēmu vai Eiropas dPLF sistēmu. Pirmajā gadījumā ceļotājam tiks piedāvāts apmeklēt šīs valsts īpašās sistēmas tīmekļa vietni. Jebkurā citā gadījumā ceļotājs turpinās aizpildīt PLF, izmantojot Eiropas dPLF sistēmu.

 

Vai man jāiesniedz atsevišķas PLF, ja mans ceļojums ietver pieturas vairāk nekā vienā valstī?

Parasti, ja ceļotājs izmanto dažādus transporta veidus (kuģis, lidmašīna, vilciens, autobuss) ceļošanai, tad jauna PLF jāaizpilda katru reizi, kad ceļotājs iekāpj jaunā transportā (kuģī, lidmašīnā, vilcienā, autobusā), lai dotos uz citu valsti. Izņēmuma gadījums ir situācija, ja ceļotāji ceļo ar lidmašīnu un ceļojumā ir iekļauti savienojuma lidojumi dažādās valstīs / valstīs, tad galamērķa valstij jāiesniedz tikai viena PLF. Tomēr, ja ceļotājs nokļūst ārpus lidostas, pirms iekāpt savienojuma lidojumā, arī šai valstij būtu jāaizpilda atsevišķa PLF.

Ceļotājiem, kas ceļo ar kruīza kuģi PLF jāiesniedz vienreiz un par galamērķa valsti jāizvēlas valsts, kurā pasažieris pabeigs savu ceļojumu (kruīza beigu valsts). Ceļotājam elektroniskajā sistēmā būs jāaizpilda ostu nosaukumi, uz kuriem ceļo kruīzs.

Ceļotājiem, kas ceļo ar automašīnu, PLF ir jāiesniedz katru reizi, kad viņi iebrauc valstī, kurā jāiesniedz dPLF.